ÖZEL MOBİL SÜNNET HİZMETİ

ALİSKLAMP UZMANI ABDUSSELAM ÖZTEK

0530 403 81 93

ALİSKLAMP Sünnet Hakkında Alisklamp Hakkında Alisklamp ile Sünnet Alisklampin Çıkartılması Alisklampin Avantajları Sorularla Alisklamp Alisklamp Video Sünnet Anestezisi Plastik Kıskaç Aparatı PLASTİK KLİPS YÖNTEMİ Plastik Kıskaç Yöntemiyle Sünnet Nasıl Yapılıyor Plastik Klipsin Çıkartılması Plastik Klips - Dikişli Sünnet Karşılaştırması Sünnet Sonrası Sünnet Sonrası Ağrı Yara İyileşmesi Plastik Klips ve Cinsel İşlev Doktorunuzun Önerileri
Foto Galeri

Alisklampin Çıkartılması

Alisklampin alınacağı gün kliniğe gelmeden, çocuğun bir saate yakın sıcak suda oturması istenilir. Küçük çocuklarda bu süre daha kısa tutulabilir.Suya şampuan,sabun konulmasında sakınca yoktur, özellikle önerilir. Çocuğun sudan çıkartıldıktan sonra bekletilmeden kliniğe getirilmesi önemlidir.
 


Alisklamp çıkartılırken beyaz kıstırma aparatının uzak ucundan keski ile iki kolu kesilir. Ve kollar iki yanlara doğru açılır.
Bisturi ucu veya stile yardımıyla sıkışmış kabuk dorsal penis tarafından itilerek beyaz kıstırma aparatı çıkarılır.

Beyaz kıstırma aparatı çıkartıldıktan sonra tüpün üzerinde kahverengi , siyah 2-3 mm nekroze deri halkası görülür. Bu aşamada lokal anestezik spreyler sıkılarak bir müddet beklenebilir. Nekroza kabuğun tırnak ucuyla sıyrılabileceği gibi bistüri yardımıyla saat 12-9-3 hizasından vertikal çizikler atılarak çıkarılmasıda mümkündür. Çizik atılarak çıkarma işlemi önerilir. Özellikle aşırı kilolu çocuklarda ve bebeklerde daha çok çizik atılması nekroze kabuğun bütünlüğünü bozacak ve sünnet sonrası fimozisini engelleyecektir.
Tüp çıkartıldıktan sonra penis derisi geriye çekilerek mukoza ortaya çıkarılabilir.Penis derisini geriye çekmeden iyileşmeye bırakan kullanıcılar vardır. Bunun ödem gelişmesini azalttığını savunurlar. Yapılan sünnetin estetik değerlendirilmesi için ilk 50 sünnette penis derisinin geriye çekilmesi önerilir.
Fotoğraflarda klamp çıkarıldıktan hemen  sonra mukoza , nekroze kabuk ve penis derisi görülmektedir. Bu sünnette klamp 3. gün çıkarılmıştır. Peniste ve mukozada ödem olmayışı Alisklamp ile sünnetin invaziv sünnet yöntemlerine göre üstünlüğünü  açıkça ortaya koymaktadır. Cerrahi sünnetlerde veya koter kullanarak yapılan dikişli sünnetlerde sünnet sonrası 3. gün penis aşırı ödemli , hiperemik ve aşırı hassastır
Alisklamp çıkarıldıktan sonra ; penise bol miktarda antibiyotikli krem sürülür. Gazlı bez kapatılıp iç çamaşırı tekrar giydirilir.
Aileye gazlı bezi 1 saat sonra mutlaka almaları gerektiği söylenir. Aksi taktirde gazlı bez penise yapışabilir.